Card 1c Card 1d Card 1h Card 1s Card 2c Card 2d Card 2h Card 2s Card 3c Card 3d Card 3h Card 3s Card 4c Card 4d Card 4h Card 4s Card 5c Card 5d Card 5h Card 5s Card 6c Card 6d Card 6h Card 6s Card 7c Card 7d Card 7h Card 7s Card 8c Card 8d Card 8h Card 8s Card 9c Card 9d Card 9h Card 9s Card 10c Card 10d Card 10h Card 10s Card 11c Card 11d Card 11h Card 11s Card 12c Card 12d Card 12h Card 12s Card 13c Card 13d Card 13h Card 13s
Blahopřejeme, vyhráli jste!
Výsledek hry
Čas:232:324
Zbývající karty:12312
Časový bonus:1234
Celkové skóre:3424
Vaše statistika
Nejlepší výsledek:3432Datum:YYYY-MM-DD
Vyhrané hry:32Průměrné skóre:321232
Odehrané hry:62Průměrné skóre:321233
Procento výher:23%
Dejte nám like na Facebooku!
 

Nová hra
Vaše statistika
Vybrat skórování
 Bez výsledků
 Standardní bez časového omezení
Standardní s časovým omezením
 Bodování Vegas
Jedna sada
 Dvě sady
 Čtyři sady
Základní statistika
Odehrané hry:A
Vyhrané hry:A
Procento výher:A
Nejvyšší počet výher v řadě:A
Nejvyšší počet proher v řadě:A
Aktuální řada:A
Statistika výsledků
Nejlepší výsledek:A
Datum:A
Průměrné skóre za vyhranou hru:A
Celkové průměrné skóre:A
Čas a tahy
Celkový čas hry (sekundy):A
Průměrný čas za vyhranou hru (sekundy):A
Celkový počet tahů:A
Průměrný počet tahů ve vyhrané hře:A
Průměrný počet tahů za hodinu ve vyhraných hrách:A
Vynulovat
 
Zavřít
Informace

Dejte nám like na Facebooku! Zde můžete kdykoli položit otázku.

 

Důležité klávesové zkratky

Přepnout na celou obrazovku:F11 (většina prohlížečů)
Vrátit tah:Ctrl+Z
Rozdělit znovu:F2
Zavřít dialogové okno:Esc

O hře Freecell

Název hry Freecell je odvozen od čtyř prázdných políček v levém horním rohu hrací plochy, která slouží k dočasnému uložení karet. Hru vymyslel Paul Alfille jako modifikaci jedné starší hry. Alfille také v roce 1978 vytvořil první Freecell Solitaire videohru. Přestože byla k dispozici i v dřívější verzi systému Windows, Freecell získal velkou popularitu, když se stal součástí systému Windows 95. V této verzi bylo k dispozici 32 000 různých kombinací karet. V roce 1994 byl učiněn pokus o vyřešení všech 32 000 kombinací karet. Projekt trval téměř rok a bylo konstatováno, že se nepodařilo vyřešit pouze jednu kombinaci. Od té doby zůstala hra Freecell proslulá tím, že pro každou zamíchanou sadu karet téměř jistě existuje řešení.

Jak hrát Freecell?

Stejně jako ve většině ostatních solitérních hrách začíná hráč s namíchaným balíčkem a musí seřadit karty od esa po krále pro každou barvu zvlášť. Seřazené karty se umístí do základních políček v pravém horním rohu hrací plochy, počínaje esy. To znamená, že karta může být umístěna do základního políčka pouze tehdy, pokud se tam již nachází karta s číslem o jedna nižším a stejné barvy. Pokud nejsou k dispozici žádné karty, které by bylo možné umístit do základních políček, musí hráč přesunout karty na herním ploše tak, aby bylo k dispozici více karet s nižšími čísly.

Pravidlem je, že hráč může přesunout pouze jednu kartu najednou – na rozdíl od jiných solitérů, kde může vzít celou hromádku karet a přesunout ji na jiné místo. Pokud chce hráč přesunout více než jednu kartu na nové místo, musí využít volná políčka umístěná v levém horním rohu hrací plochy. Hra automaticky počítá, kolik karet může hráč přesunout, podle počtu volných políček, protože přesouvání karet po jedné může být zdlouhavé. Na volné políčko lze umístit jakoukoliv kartu. Nadto, na volný sloupec také lze umístit jakoukoliv kartu. Kartu však lze umístit na jinou kartu pouze tehdy, pokud je druhá karta o jedno číslo vyšší a má opačnou barvu než karta předchozí.

Freecell online nemá specifický systém skorování. Počet karet na hrací ploše určuje, jak daleko ve hře postoupíte (čím méně, tím lépe). Při porovnávání skóre hráčů není tento způsob relevantní. Relevantní jsou procento výher, průměrný čas za vyhranou hru nebo nejvyšší počet výher v řadě.

Zde je několik tipů. Kliknutím pravým tlačítkem myši na kartu ji odešlete do volného políčka. Pokud nejsou k dispozici žádné volná políčka nebo je karta již v volném políčku, kliknutím pravým tlačítkem myši ji odešlete do základního políčka (pokud je to možné). Hra bude automaticky posílat do základní políček tyto karty, které nebudou v průběhu hry potřebné.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat na adrese info@solitaire-pasians.cz. Všechny dotazy, stížnosti, poděkování a připomínky jsou vítány.

Tuto hru vytvořila firma Simiade. Takto nás můžete kontaktovat:

Simiade
Adam Narkiewicz
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Polsko
+48 728235409
contact@simiade.com
https://simiade.com/

Zavřít