Card 1c Card 1d Card 1h Card 1s Card 2c Card 2d Card 2h Card 2s Card 3c Card 3d Card 3h Card 3s Card 4c Card 4d Card 4h Card 4s Card 5c Card 5d Card 5h Card 5s Card 6c Card 6d Card 6h Card 6s Card 7c Card 7d Card 7h Card 7s Card 8c Card 8d Card 8h Card 8s Card 9c Card 9d Card 9h Card 9s Card 10c Card 10d Card 10h Card 10s Card 11c Card 11d Card 11h Card 11s Card 12c Card 12d Card 12h Card 12s Card 13c Card 13d Card 13h Card 13s
Blahopřejeme, vyhráli jste!
Výsledek hry
Čas:232:324
Skóre:12312
Časový bonus:1234
Celkové skóre:3424
Vaše statistika
Nejlepší výsledek:3432Datum:YYYY-MM-DD
Vyhrané hry:32Průměrné skóre:321232
Odehrané hry:62Průměrné skóre:321233
Procento výher:23%
Dejte nám like na Facebooku!
 

Nová hra
Vaše statistika
Vybrat skórování
 Bez výsledků
 Standardní bez časového omezení
Standardní s časovým omezením
 Bodování Vegas
Jedna sada
 Dvě sady
 Čtyři sady
Základní statistika
Odehrané hry:
Vyhrané hry:
Procento výher:
Nejvyšší počet výher v řadě:
Nejvyšší počet proher v řadě:
Aktuální řada:
Statistika výsledků
Nejlepší výsledek:
Datum:
Průměrné skóre za vyhranou hru:
Celkové průměrné skóre:
Čas a tahy
Celkový čas hry (sekundy):
Průměrný čas za vyhranou hru (sekundy):
Celkový počet tahů:
Průměrný počet tahů ve vyhrané hře:
Průměrný počet tahů za hodinu ve vyhraných hrách:
Vynulovat
 
Zavřít
Informace

Dejte nám like na Facebooku! Zde můžete kdykoli položit otázku.

 

Důležité klávesové zkratky

Přepnout na celou obrazovku:F11 (většina prohlížečů)
Vrátit tah:Ctrl+Z
Rozdělit znovu:F2
Zavřít dialogové okno:Esc

O hře Spider Solitaire

Původ tohoto názvu hry není znám. Název Spider Solitaire je pravděpodobně odvozen od osmi nohou pavouka, které odpovídají osmi základním políčkům, jež je třeba vyplnit kartami, aby se hra vyřešila. Na rozdíl od jiných populárních solitérů se Spider Solitaire hraje se dvěma balíčky karet (tj. 104 kartami). Ve zjednodušených verzích mají karty pouze jednu barvu (nejlehčí) nebo dvě barvy (středně těžké). Hra se poprvé objevila v systému Windows 3.x v roce 1991, ale popularitu získala díky distribuci se systémem Windows XP. Díky své vyšší obtížnosti se Spider Solitaire stal natolik populární, že si počátkem roku 2000 vysloužil status nejoblíbenější solitérní hry hrané na počítačích se systémem Windows.

Jak hrát Spider Solitaire?

Stejně jako v jiných solitérních hrách je cílem seřadit zamíchané karty podle čísel a barev. Na rozdíl od jiných solitérů však hráč ve hře Spider Solitaire neukládá karty přímo do základních políček. Místo toho manipuluje s umístěním karet v deseti sloupců. Kdykoli v sloupci se objeví hromádka karet stejné barvy uspořádaná podle čísel s králem dole a esem nahoře, může být tato hromádka vyjmuta ze hry a umístěna do základního políčka.

Hráč může přesouvat karty mezi sloupci, aby toho dosáhl. Kartu lze umístit pouze na kartu s číslem vyšším než jedna, bez ohledu na barvu, nebo na volné políčko. Chceme-li přesunout několik karet, musí mít všechny karty stejnou barvu. Přesouvat lze pouze karty otočené nahoru. Když se odkryje karta lícem dolů, je třeba ji otočit. V případě, že nemáme k dispozici žádné tahy, můžeme vyložit další karty ze zásoby. Při každém takovém výkladu se vyloží deset karet, jedna na vrchol každého sloupce. Pokud je některý ze sloupců prázdni, nelze karty ze zásoby vyložit. Obecně je jednobarevná hra poměrně snadná, dvoubarevná hra je poměrně obtížná a čtyřbarevná hra je velmi náročná.

V Spider Solitaire online (podobně jako MS Spider Solitaire) lze skórovat pouze jedním způsobem a nezáleží na tom, zda hráč hraje s jednou, dvěma nebo čtyřmi barvami. Všechny začínají s 500 body. Každý tah (včetně zpětných tahů) odečítá jeden bod. Za získání všech karet jedné barvy získá hráč 100 bodů.

Zde jsou dva strategické tipy pro začátečníky. Zaprvé se snažte co nejdříve otočit co nejvíce karet lícem nahoru. Pokud budete mít více karet otočených lícem nahoru, získáte lepší představu o tom, s čím pracujete, a budete mít více strategických možností. Za druhé, pokud hrajete s více barvami, snažte se střídáním barev příliš neuzavírat karty v sloupcích. Třídění hromádek podle barev může být někdy důležitější než odhalování karet lícem dolů. Správnou rovnováhu mezi oběma strategiemi vás mohou naučit pouze zkušenosti.

Kontaktujte nás

Neváhejte nás kontaktovat na adrese info@solitaire-pasians.cz. Všechny dotazy, stížnosti, poděkování a připomínky jsou vítány.

Tuto hru vytvořila firma Simiade. Takto nás můžete kontaktovat:

Simiade
Adam Narkiewicz
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Polsko
+48 728235409
contact@simiade.com
https://simiade.com/

Zavřít